сите категории
EN

Влажна и сува правосмукалка

Дома>Производи>Влажна и сува правосмукалка

37
38
32
3
4
5
6
7
8
ZD90 / 90A, еко-дизајн, мотор со долг век на траење, антистатичка функција, влажна и сува правосмукалка
ZD90 / 90A, еко-дизајн, мотор со долг век на траење, антистатичка функција, влажна и сува правосмукалка
ZD90 / 90A, еко-дизајн, мотор со долг век на траење, антистатичка функција, влажна и сува правосмукалка
ZD90 / 90A, еко-дизајн, мотор со долг век на траење, антистатичка функција, влажна и сува правосмукалка
ZD90 / 90A, еко-дизајн, мотор со долг век на траење, антистатичка функција, влажна и сува правосмукалка
ZD90 / 90A, еко-дизајн, мотор со долг век на траење, антистатичка функција, влажна и сува правосмукалка
ZD90 / 90A, еко-дизајн, мотор со долг век на траење, антистатичка функција, влажна и сува правосмукалка
ZD90 / 90A, еко-дизајн, мотор со долг век на траење, антистатичка функција, влажна и сува правосмукалка
ZD90 / 90A, еко-дизајн, мотор со долг век на траење, антистатичка функција, влажна и сува правосмукалка

ZD90 / 90A, еко-дизајн, мотор со долг век на траење, антистатичка функција, влажна и сува правосмукалка


„Влажна и сува правосмукалка
Долговечен мотор
Изборен приклучок за електричен алат (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)
Анти-статичката функција ја спречува статичката за време на работата
повеќестепена циклонска технологија може ефикасно да избегне затнување
Силен и издржлив, голема количина на апсорпција на пепел, висока ефикасност

Опис

Одобрување: CE / CB / GS / ROHS / SSA

Карактеристики

● „Влажна и сува правосмукалка

Motor Долговечен мотор

● Изборен штекер за електрична алатка (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)

● Анти-статичката функција спречува статика за време на работата

● повеќестепената циклонска технологија може ефикасно да избегне затнување

● Силна и издржлива, голема количина апсорпција на пепел, висока ефикасност

Применлив опсег

Wash Перална за автомобили, 4S продавница, центар за убавина за автомобили, имот за чистење

● Канцелариска зграда, ресторан, хотел, канцеларија

● Трговски центар, кафуле, чајџилница, соба за шах и карти, берберница, теретана.

● Владини институции, училишта, болници, трговски центри, фабрики, станици.

Applicable Само применливо за собирање неопасна прашина. Најчеста експлозија на прашина е

прашкаст јаглен, брашно, дрвен прав, шеќер во прав, пченкарен прав, компир во прав, суво млеко

прав, алуминиум во прав, цинк во прав, магнезиум во прав, сулфур во прав и така натаму ".                                       

спецификации
Функција:влажна и сува двојна функција
Резервоарен материјал:метал
Капацитет:50L / 60L
Моќност:1000 / 1400W
Напон:220 ~ 240V
Дијаметар на резервоарот:.350 mm  
Начин на ладење:Циркулирачко ладење на воздухот
Стапка на проток на воздух:40L / S
Нејасност:17Kpa   
Бучава:78 ~ 80 дб (А)
Дијаметар на цревото:.38 mm
Област за работа:10 милиони (дијаметар)
Пакување големина:500 * 455 * 800 mm (50L
500 * 455 * 900 mm (60L
GW / СЗ:12.8 / 11.0 кг (50 литри)
13.6 / 11.7 кг (60 литри)
Се вчитува Q'ty (50L)Се вчитува Q'ty (60L)
40HQ: 370 парчиња40HQ: 300 парчиња
40GP: 327 парчиња40GP: 300 парчиња
20FT: 160 парчиња20FT: 140 парчиња


Испраќам барање