сите категории
EN

Влажна и сува правосмукалка

Дома>Производи>Влажна и сува правосмукалка

66
67
68
69
70
65
63
32
1
3
4
5
6
7
8
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка
ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка

ZD28-Два / Три мотори, висококвалитетна, влажна и сува резервоара правосмукалка


„Два / три мотори влажна и сува правосмукалка
Долговечен мотор
Изборен приклучок за електричен алат (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)
Анти-статичката функција ја спречува статичката за време на работата
повеќестепена циклонска технологија може ефикасно да избегне затнување
Силен и издржлив, голема количина на апсорпција на пепел, висока ефикасност

Опис

Одобрување: CE / CB / GS / ROHS / SSA

карактеристики:

● „Два / три мотори влажна и сува правосмукалка

Motor Долговечен мотор

● Изборен штекер за електрична алатка (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)

● Анти-статичката функција спречува статика за време на работата

● повеќестепената циклонска технологија може ефикасно да избегне затнување

● Силна и издржлива, голема количина апсорпција на пепел, висока ефикасност

Применлив опсег

Wash Автоперална, продавница 4S, центар за убавина за автомобили, имот за чистење

● Канцелариска зграда, ресторан, хотел, канцеларија

● Трговски центар, кафуле, чајџилница, соба за шах и карти, берберница, теретана.

● Владини институции, училишта, болници, трговски центри, фабрики, станици.

Applicable Само применливо за собирање неопасна прашина. Најчеста експлозија на прашина е

прашкаст јаглен, брашно, дрвен прав, шеќер во прав, пченкарен прав, компир во прав, суво млеко

прав, алуминиум во прав, цинк во прав, магнезиум во прав, сулфур во прав и така натаму ".                                        

спецификации
Функција:влажна и сува двојна функција
Резервоарен материјал:метал
Капацитет:70L / 80L / 100L
Моќност:2000 / 3000W
Напон:220 ~ 240V
Дијаметар на резервоарот:.420 mm  
Начин на ладење:Циркулирачко ладење на воздухот
Стапка на проток на воздух:108L / S
Нејасност:20Kpa   
Бучава:76 ~ 78 дб (А)
Дијаметар на цревото:.48 mm
Област за работа:  
10 милиони (дијаметар)
Пакување големина:590 * 575 * 880 mm (70L
590 * 575 * 1000 mm (80L
590 * 575 * 1110 mm (100L
GW / СЗ:26.5 / 24.2 кг (60 литри)
27.5 / 25.0 кг (80 литри)
28.5 / 26.0 кг (90 литри)
Се вчитува Q'ty (70L)Се вчитува Q'ty (80L)Се вчитува Q'ty (90L)
40HQ: 238 парчиња40HQ: 206 парчиња40HQ: 168 парчиња
40GP: 208 парчиња40GP: 184 парчиња40GP: 168 парчиња
20FT: 96 парчиња20FT: 88 парчиња20FT: 80 парчиња


Испраќам барање