сите категории
EN

Влажна и сува правосмукалка

Дома>Производи>Влажна и сува правосмукалка

未 标题 -1
Влажна и сува правосмукалка што може да се полни ZD196-BLDC / DC

Влажна и сува правосмукалка што може да се полни ZD196-BLDC / DC


„Влажна и сува правосмукалка што може да се полни BLDC / DC
Изборен приклучок за електричен алат (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)
Анти-статичката функција спречува статички за време на работата, повеќестепената циклонска технологија може ефикасно да избегне затнување
Силен и издржлив, голема количина на апсорпција на пепел, висока ефикасност

Опис

Одобрување: CE / CB / GS / ROHS / SSA

Карактеристики

Влажна и сува правосмукалка што може да се полни со BLDC / DC
● Изборен штекер за електрична алатка (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)
● Анти-статичката функција спречува статички за време на работата, повеќестепениот циклонски технологија може ефикасно да избегне затнување
● Силна и издржлива, голема количина апсорпција на пепел, висока ефикасност

Применлив опсег

Wash Перална за автомобили, 4S продавница, центар за убавина за автомобили, имот за чистење

● Канцелариска зграда, ресторан, хотел, канцеларија

● Трговски центар, кафуле, чајџилница, соба за шах и карти, берберница, теретана.

● Владини институции, училишта, болници, трговски центри, фабрики, станици.

Applicable Се применува само на собирање неопасна прашина. Најчеста експлозија на прашина е пулверизиран јаглен, брашно, дрвен прав, шеќер во прав, пченкарен прав, компир во прав, суво млеко во прав, алуминиум во прав, цинк во прав, магнезиум во прав, сулфур во прав и така натаму “.

спецификации
Функција:Влажна и сува двојна функција BLDC / DC
Резервоарен материјал:метал
Капацитет:20L / 23L
Моќност:150W
Батерија:DC18V, 2200mAh
Дијаметар на резервоарот:.300 mm  
Начин на ладење:Циркулирачко ладење на воздухот
Време на полнење:4Hrs
Работно време:12 ~ 15 мин
Траење на батеријата:300-500 велосипед
Нејасност:BLDC≥10Kpa DC≥8Kpa
Бучава:70db
Дијаметар на цревото:.38 mm
Пакување големина:345 * 335 * 480 mm (20L)
345 * 335 * 520 mm (23L)
GW / СЗ:6.6 / 5.6 кг (20 литри)  
6.7 / 5.7 кг (23 литри)  
Се вчитува Q'ty (15L)Се вчитува Q'ty (20L)Се вчитува Q'ty (30L)
40HQ: 1234 парчиња40HQ: 1155 парчиња40HQ: 880 парчиња
40GP: 1098 парчиња40GP: 990 парчиња40GP: 792 парчиња
20FT: 522 парчиња20FT: 480 парчиња20FT: 384 парчиња


Испраќам барање