сите категории
EN

Влажна и сува правосмукалка

Дома>Производи>Влажна и сува правосмукалка

14
15
13
11.0
1
3
4
5
6
7
8
ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L
ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L
ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L
ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L
ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L
ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L
ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L
ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L
ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L
ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L
ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L

ZD110-мала големина, најдобар квалитет, пластичен резервоар, влажна и сува правосмукалка, 10L / 18L


„Погоден за собирање влажна и сува прашина.
Долговечен мотор
Изборен приклучок за електричен алат (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)
Анти-статичката функција ја спречува статичката за време на работата
повеќестепена циклонска технологија може ефикасно да избегне затнување
Силен и издржлив, голема количина на апсорпција на пепел, висока ефикасност

Опис

Одобрување: CE / CB / GS / ROHS / SSA

Карактеристики                                    

„Погоден за влажно и суво собирање прашина.

Motor Долговечен мотор

● Изборен штекер за електрична алатка (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)

● Анти-статичката функција спречува статика за време на работата

● повеќестепената циклонска технологија може ефикасно да избегне затнување

● Силна и издржлива, голема количина апсорпција на пепел, висока ефикасност

Применлив опсег

Wash Перална за автомобили, 4S продавница, центар за убавина за автомобили, имот за чистење

● Канцелариска зграда, ресторан, хотел, канцеларија

● Трговски центар, кафуле, чајџилница, соба за шах и карти, берберница, теретана.

● Владини институции, училишта, болници, трговски центри, фабрики, станици.

Applicable Само применливо за собирање неопасна прашина. Најчеста експлозија на прашина е

прашкаст јаглен, брашно, дрвен прав, шеќер во прав, пченкарен прав, компир во прав, суво млеко

прав, алуминиум во прав, цинк во прав, магнезиум во прав, сулфур во прав и така натаму ".                                        

спецификации
Функција:влажна и сува двојна функција
Резервоарен материјал:пластични
Капацитет:10L / 18L
Моќност:800/1000 / 1200W
Напон:220 ~ 240V
Дијаметар на резервоарот:.300 mm  
Начин на ладење:Циркулирачко ладење на воздухот
Стапка на проток на воздух:30L / S
Нејасност:≥15Kpa / ≥17Kpa
Бучава:76 ~ 78 дб (А)
Дијаметар на цревото:.38 mm
Пакување големина:375 * 345 * 360 mm (10L)
375 * 345 * 440 mm (18L)
GW / СЗ:5.8 / 5.0 кг (10 литри)

6.3 / 5.3 кг (18 литри)
Се вчитува Q'ty (10L)Се вчитува Q'ty (18L)
40HQ: 1428 парчиња40HQ: 1224 парчиња
40GP: 1224 парчиња40GP: 1056 парчиња
20FT: 612 парчиња20FT: 512 парчиња


Испраќам барање