сите категории
EN

Влажна и сува правосмукалка

Дома>Производи>Влажна и сува правосмукалка

16
17
11.0
1
3
4
5
6
7
8
ZD110-мулти-функционален, супер квалитетен, метален резервоар, 15L / 20L / 30L / влажна и сува правосмукалка
ZD110-мулти-функционален, супер квалитетен, метален резервоар, 15L / 20L / 30L / влажна и сува правосмукалка
ZD110-мулти-функционален, супер квалитетен, метален резервоар, 15L / 20L / 30L / влажна и сува правосмукалка
ZD110-мулти-функционален, супер квалитетен, метален резервоар, 15L / 20L / 30L / влажна и сува правосмукалка
ZD110-мулти-функционален, супер квалитетен, метален резервоар, 15L / 20L / 30L / влажна и сува правосмукалка
ZD110-мулти-функционален, супер квалитетен, метален резервоар, 15L / 20L / 30L / влажна и сува правосмукалка
ZD110-мулти-функционален, супер квалитетен, метален резервоар, 15L / 20L / 30L / влажна и сува правосмукалка
ZD110-мулти-функционален, супер квалитетен, метален резервоар, 15L / 20L / 30L / влажна и сува правосмукалка
ZD110-мулти-функционален, супер квалитетен, метален резервоар, 15L / 20L / 30L / влажна и сува правосмукалка
ZD110-мулти-функционален, супер квалитетен, метален резервоар, 15L / 20L / 30L / влажна и сува правосмукалка

ZD110-мулти-функционален, супер квалитетен, метален резервоар, 15L / 20L / 30L / влажна и сува правосмукалка


„Погоден за собирање влажна и сува прашина.
Долговечен мотор
Изборен приклучок за електричен алат (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)
Анти-статичката функција ја спречува статичката за време на работата
повеќестепена циклонска технологија може ефикасно да избегне затнување
Силен и издржлив, голема количина на апсорпција на пепел, висока ефикасност

Опис

Одобрување: CE / CB / GS / ROHS / SSA

Карактеристики                                      

„Погоден за влажно и суво собирање прашина.

Motor Долговечен мотор

● Изборен штекер за електрична алатка (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)

● Анти-статичката функција спречува статика за време на работата

● повеќестепената циклонска технологија може ефикасно да избегне затнување

● Силна и издржлива, голема количина апсорпција на пепел, висока ефикасност

Применлив опсег

Wash Перална за автомобили, 4S продавница, центар за убавина за автомобили, имот за чистење

● Канцелариска зграда, ресторан, хотел, канцеларија

● Трговски центар, кафуле, чајџилница, соба за шах и карти, берберница, теретана.

● Владини институции, училишта, болници, трговски центри, фабрики, станици.

Applicable Само применливо за собирање неопасна прашина. Најчеста експлозија на прашина е

прашкаст јаглен, брашно, дрвен прав, шеќер во прав, пченкарен прав, компир во прав, суво млеко

прав, алуминиум во прав, цинк во прав, магнезиум во прав, сулфур во прав и така натаму ".   

спецификации
Функција:влажна и сува двојна функција
Резервоарен материјал:метал
Капацитет:15L / 20L / 30L
Моќност:800/1000 / 1200W
Напон:220 ~ 240V
Дијаметар на резервоарот:.300 mm  
Начин на ладење:Циркулирачко ладење на воздухот
Стапка на проток на воздух:30L / S
Работно време:12 ~ 15 мин
Траење на батеријата:300-500 велосипед
Нејасност:≥15Kpa / ≥17Kpa
Бучава:76 ~ 78 дб (А)
Дијаметар на цревото:.38 mm
Пакување големина:370 * 360 * 425 mm (15L)
370 * 360 * 460 mm (20L)
370 * 360 * 590 mm (30L)
GW / СЗ:6.6 / 5.6 кг (15 литри)
6.7 / 5.7 кг (20 литри)
7.1 / 6.0 кг (30 литри)
Се вчитува Q'ty (15L)Се вчитува Q'ty (20L)Се вчитува Q'ty (30L)
40HQ: 1234 парчиња40HQ: 1155 парчиња40HQ: 880 парчиња
40GP: 1098 парчиња40GP: 990 парчиња40GP: 792 парчиња
20FT: 522 парчиња20FT: 480 парчиња20FT: 384 парчиња


Испраќам барање