сите категории
EN

Влажна и сува правосмукалка

Дома>Производи>Влажна и сува правосмукалка

46
47
48
49
50
51
52
53
54
32
1
3
4
6
7
8
45
44
55
56
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L
ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L

ZD10-еко-дизајн, слаб шум, двофилтер, влажна и сува правосмукалка, 20L, 30L


Еко-дизајн Дво-филтер со низок шум                
„Еко-дизајн влажна и сува правосмукалка
Долговечен мотор
Изборен приклучок за електричен алат (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)
Анти-статичката функција ја спречува статичката за време на работата
повеќестепена циклонска технологија може ефикасно да избегне затнување
Силен и издржлив, голема количина на апсорпција на пепел, висока ефикасност

Опис

Одобрување: CE / CB / GS / ROHS  

карактеристики: Еко-дизајн Дво-филтер со низок шум

Wet „Еко-дизајн влажна и сува правосмукалка

Motor Долговечен мотор

● Изборен штекер за електрична алатка (може да се поврзе со полирање и други електрични алати)

● Анти-статичката функција спречува статика за време на работата

● повеќестепената циклонска технологија може ефикасно да избегне затнување

● Силна и издржлива, голема количина апсорпција на пепел, висока ефикасност

Применлив опсег

Wash Перална за автомобили, 4S продавница, центар за убавина за автомобили, имот за чистење

● Канцелариска зграда, ресторан, хотел, канцеларија

● Трговски центар, кафуле, чајџилница, соба за шах и карти, берберница, теретана.

● Владини институции, училишта, болници, трговски центри, фабрики, станици.

Applicable Само применливо за собирање неопасна прашина. Најчеста експлозија на прашина е

прашкаст јаглен, брашно, дрвен прав, шеќер во прав, пченкарен прав, компир во прав, суво млеко

прав, алуминиум во прав, цинк во прав, магнезиум во прав, сулфур во прав и така натаму ".

спецификации
Функција:влажна и сува двојна функција
Резервоарен материјал:метал
Капацитет:20L / 30L
Моќност:1000 / 1200W
Напон:220 ~ 240V
Дијаметар на резервоарот:.320 mm   
Начин на ладење:Циркулирачко ладење на воздухот
Стапка на проток на воздух:53L / S
Нејасност:18Kpa
Бучава:70 ~ 73 дб (А)
Дијаметар на цревото:.38 mm
Област за работа:  
10 милиони (дијаметар)
Пакување големина:425 * 425 * 610 mm (20L
425 * 425 * 730 mm (30L
GW / СЗ:10.4 / 8.7 кг (20 литри)
11.3 / 9.4 кг (30 литри)
Се вчитува Q'ty (20L)Се вчитува Q'ty (30L)
40HQ: 617 парчиња40HQ: 518 парчиња
40GP: 551 парчиња40GP: 456 парчиња
20FT: 256 парчиња20FT: 211 парчиња   


Испраќам барање