сите категории
EN

Прикажи информации

Дома>Вести>Прикажи информации

Hejеџијанг Донги магнетната индустрија во 2012 година, изложба на хотелски материјали во Шенжен

Време: 2012-10-06 Посети: 12

„Новите пазари, новите деловни можности, сега ќе учествуваат на изложбата за набавки на хотели во Шенжен! Во снабдувањето со хотелиерска индустрија широко распространета, познати домашни и странски производители се приклучија на редовите од 6-8 ноември во изложба на хотелски материјали во Шенжен, неодамна, hejеџијанг источна милиони магнетна индустрија копродукции, компанијата е решена да ги исчисти изложбените штандови, активните изложувачи . Во сегашното опкружување на пазарот, отворете нови пазари и искористете нови деловни можности, ќе бидат изложувачи за да се добие одржлива магија на конкурентска предност.

Hejеџијанг источна милијарда Магнетна индустрија копродукции, Ltd е специјализирана за производство на правосмукалки и трајно кревање е една од најголемите производствени размери на правосмукалката и трајните производители на распрскувачи на магнети. Специјализирани за развој на производи, производство и продажба на главни производи вклучуваат влажна и сува правосмукалка, кофа со цицање пепел; трајно подигнување, автоматски пијавки за постојан магнет, трајно магнетно рибарско железо, држено преносно цицање, мијалник за постојан магнет електрично магнетно обесување Во деловната филозофија „бесконечна потрага по совршен квалитет, прецизно задоволување на побарувачката на клиентот“ под водство на заедничките напори на целиот персонал, брзиот развој на деловната активност на компанијата, производите низ целата земја и значителен број производи извезени во Европа, Блискиот исток, југоисточна Азија, земјите и регионите.

Компанијата има напредна опрема за процеси, силна техничка сила, практики за управување, научни, производи преку сертификација за квалитет и технички надзор на hejеџијанг. Во 2004 година, претпријатијата го усвоија сертифицирањето на системот за управување со квалитет lS09001: 2000. Производите за правосмукалка поминаа GS, CE, ROHS сертификат. Во друштво на „прво квалитетот, надмоќ на кредибилитет, деловни цели засновани на интегритет“ и е подготвен искрено да соработува со пријателите дома и во странство и да бара заеднички развој.

Организаторите на собранието Гуангжу саем секоја година во мај и јуни, соодветно, се одржуваат во Ксиан и Гуангжу Меѓународната изложба за хотелски материјали, со многу изложувачи и посетители, како и релевантни извори на индустријата за изложбата што се одржа во Шенжен во ноември, постави солидна основа . 2012 Шенжен меѓународна изложба за опрема и опрема за хотели прибор, организирана од Азиско-пацифичката асоцијација на Гуангдонг, генерален директор на Здружението на хотели во Хонг Конг, Федерација за мали на Макао, Гуангжу, Кина, Планирање изложба копродукции, Рибар, Шенжен изложба копродукции, ООД и други единици заеднички организирани. Експонатите вклучуваат: материјали за опрема за угостителска кујна, мебел за хотели, постелнина и униформи на хотели, опрема за чистење, материјали, материјали за лоби за простории и осветлување на хотели, материјали за работна површина и хотел со порцелан, хотелски интелигентни производи, производи за кафе, храна и пијалоци за јадење чај со вино, хотел храна 2012 Меѓународниот саем за опрема и материјали за хотели во Шенжен ќе биде најисплатливата кинеска изложба за хотелски материјали, ќе создаде нов модел на изложба за кинески хотелски материјали, ќе донесе значителни економски и социјални придобивки поголемиот дел од изложувачите.

За понатамошно промовирање на брендот, проширување на пазарот, hejеџијанг источна милијарда Магнетна индустрија копродукции, Ltd ќе учествува на Меѓународниот саем за опрема и материјали за хотели во Шенжен 2012, 6-8 ноември 2012 година, источна милијарда магнет копродукции, Ltd искрено добредојде на нови и старите клиенти да ја посетат посетата на изложбата, разговори, нарачки! Бут: Конвенциски и изложбен центар Шенжен, сала 2559.

Прикажи ги организаторите - Гуангжу, Кина Изложба за планирање копродукции, ООД
Адреса: Гуангжу Сити, Гуангжу патот 900 зграда insинсуи, 9-ти кат, блок Х (510620)
Телефон: (020) 38866778,38867122 Факс: (020) 22223568
Шенжен изложба копродукции, ООД
Адреса: патот Каи Тијан, округ Футијан, Шенжен, кула 5015 банка на Кина, зграда Б, 8А (518026)
Телефон: (0755) 83507908,83507958 Факс: (0755) 83507939